O stowarzyszeniu
Historia

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Do Celu” powstało 27 marca 2014 roku. To organizacja pozarządowa, prowadząca nieodpłatną działalność, zajmująca się pracą na rzecz niepełnosprawnych dzieci, młodzieży, dorosłych i ich rodzin. Misją Stowarzyszenia jest między innymi wszechstronnie działanie na rzecz pomocy i wspierania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych z różnymi dysfunkcjami oraz pomoc ich rodzinom, propagowanie wiedzy i kształtowanie postaw zrozumienia dla problemów osób z różnymi dysfunkcjami, ochrona i promocja zdrowia, promocja i organizacja wolontariatu oraz rozwój i wspieranie różnych metod terapii i rehabilitacji a także tworzenie i prowadzenie ośrodków specjalistycznej pomocy. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest bezpośrednie dotarcie do osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez wszechstronne działania, pomoc, wspieranie rozwoju i wdrażanie do aktywnego życia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych a także pomoc ich rodzinom, zapobieganie wykluczeniu społecznemu i współpraca z osobami i instytucjami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie „Do Celu” to organizacja, skupiająca nauczycieli, terapeutów, studentów, wolontariuszy oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych. Swoją wiedzę i umiejętności chcą wykorzystać w efektywnej pracy z niepełnosprawnymi, wdrażając ich do samodzielności i niezależności na miarę ich możliwości psychofizycznych. W 2017 roku Stowarzyszenie uzyskało statut Organizacji Pożytku Publicznego i zbiera 1% podatku na wspieranie działalności.
Zarząd
Pani Beata Wątły – Prezes
Pan Michał Jagiełło – Wiceprezes
Pani Agnieszka Siara – Skarbnik
Pan Kamil Marchewka – Sekretarz
Pan Krzysztof Sońta – Członek
Komisja rewizyjna w składzie:
Pani Kaja Krawczyk- przewodniczący
Pani Aleksandra Kozicka – członek
Pani Wioletta Leszczyńska – członek
kontakt: zarzad@docelu.radom.pl
Stała działalność
Realizowane programy i projekty

Mieszkanie treningowe
Projekt "Mieszkanie treningowe krokiem ku samodzielności" zakłada prowadzenie placówki, w której realizowany będzie trening mieszkalnictwa

Projekty zawodowe
Projekt „Odważnie w dorosłe życie!” edycja 2021-2024 Projekt zakłada realizację idei zatrudnienia wspomaganego na wielu płaszczyznach.
Statut
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Sprawozdanie
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.